O pracy bibliotekarza słów klika… - wizyta w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia -12 i 15.03. 2019r.

Bibliotekarz powinien charakteryzować się cierpliwością, systematycznością, wszechstronną wiedzą, biegłością w posługiwaniu się tradycyjnymi, jak i także nowoczesnymi technologiami informacyjnymi. Powinien także lubić pracę z ludźmi – mówiła na spotkaniu z klasami piątymi p. Anna Stolarczyk -  dyrektor Biblioteki Publicznej w Witoni.

Spotkanie uczniów klasy V a i V b Szkoły Podstawowej w Witoni z bibliotekarką p. Anną Stolarczyk odbyło się w ramach orientacji zawodowej. Uczniowie zapoznali się z obowiązkami bibliotekarza, dowiedzieli się, jakimi cechami powinien się charakteryzować dobry pracownik biblioteczny, a także poznali dzieje bibliotek od samych początków i sławnych ludzi, którzy byli z wykształcenia bibliotekarzami.

Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał upominek – między innymi ulotkę dotyczącą pracy naszej biblioteki i godzin, w których jest otwarta – mamy nadzieję, że te informacje przydadzą się naszym uczniom już wkrótce…

Dziękujemy P. Ani za bardzo ciekawe spotkanie i jesteśmy przekonani, że posiada wszystkie cechy dobrego bibliotekarza.

Autor: Marzena Lewandowska