Kwiatek dla Ewy – uroczysty apel z okazji Święta Kobiet – 8.03.2019 r.

W dniu 8 marca 2019 roku na holu szkolnym odbył się apel celebrujący uroczystość Dnia Kobiet, który przygotował Samorząd Uczniowski dla klas 6 - 3 gimnazjum.

Na początku chłopcy przygotowali krótką część artystyczną, w której usłyszałyśmy parę miłych słów opisujących kobiece charaktery. Następnie były zagadki dla płci pięknej.

Pierwsza wymagała wykazania się znajomością narzędzi użytku codziennego
w gospodarstwie – w  tej  konkurencji najlepiej poradziła sobie uczennica klasy trzeciej gimnazjum i to ona otrzymała nagrodę główną czekoladki oraz tytuł "Kobiety pracującej". Kolejna zabawa polegała na odpowiadaniu na podchwytliwe pytania. Tu również zwyciężyła uczennica klasy trzeciej gimnazjum, która otrzymała tytuł "Najmądrzejszej blondynki w szkole". W trzeciej konkurencji dziewczyny musiały wykazać się zdolnościami manualnymi, ponieważ ich zadaniem było jak najszybsze, poprawne zawiązanie krawata. Najlepiej poradziła sobie z tym uczennica klasy szóstej. Ostatnia zabawa nosiła tytuł "Gorące krzesełka" i były do niej potrzebne po dwie dziewczyny. Finalistką została uczennica klasy ósmej. W powyższych trzech rywalizacjach laureatki otrzymały słodkie nagrody, a pozostałe uczestniczki konkursów również otrzymały drobne upominki.

Nasi Panowie wręczyli wszystkim koleżankom symboliczny kwiatek i tym miłym akcentem zakończył się apel z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy chłopcom za trud włożony w przygotowanie uroczystości!