Zimą w sercu Afryki ... - 11.02.2019 r.

W dniu 11.02.2019 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się do Kina Górnik w Łęczycy na film pt.: „Mia i biały lew”.

Obejrzeli  tam niezwykle wzruszającą i tętniącą akcją  opowieść o  przyjaźni dziewczynki i białego lwa nakręconą w samym sercu Afryki.  Film opowiada o dziesięcioletniej  Mii, która wraz z rodzicami przeprowadza się do Afryki na  farmę lwów. Pewnego dnia rodzi się tu białe lwiątko o imieniu Charlie. Zwierzak staje się najlepszym przyjacielem dziewczynki. Kiedy lwu zaczyna grozić niebezpieczeństwo, Mia nie cofa się przed niczym, by uratować niezwykłego przyjaciela. Oboje opuszczają farmę i wyruszają na poszukiwanie nowego domu dla Charliego...

Ekranizacja dostarczyła wszystkim oglądającym pięknych emocji i  głębokich wzruszeń, gdyż  stanęli oko w oko z królem zwierząt, niepowtarzalnym pięknem dzikiej przyrody, a także z wielką przygodą oraz co najważniejsze z prawdziwą przyjaźnią i miłością do zwierząt.

Po emocjonującym seansie filmowym wszyscy udali się na posiłek  - pizzę w miejscowej restauracji K2. Królowały pizza z szynką, serem i pieczarkami, a także pizza z tabasco dla odważnych.

Wyjazd zorganizowały panie M. Lewandowska, J. Łuczak, A. Ślepecka.

Autor: A.Ślepecka. M. Lewandowska, J. Łuczak