Spotkanie z policjantami - 31.01.2019 r.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z policjantami. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Funkcjonariusze udzielili wskazówek dotyczących organizowania kuligu oraz przypomnieli numery alarmowe.

Nasi wychowankowie z uwagą słuchali o tym, co zrobić, by bezpiecznie spędzić ferie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na koniec każdy uczeń otrzymał odblask oraz broszurę informacyjną.

.

Autor: Zespół edukacji wczesnoszkolnej