Babcia z dziadkiem dziś świętują – 25.01.2019 r.

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Witoni zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

To wspaniałe spotkanie odbyło się w naszej szkole w dniu 25 stycznia 2019 r. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Życzenia seniorom złożyli także ks. proboszcz Zbigniew Olton, przewodniczący Rady Gminy Witonia Dariusz Kowalczyk, Sekretarz Gminy Katarzyna Gonera. W udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi nauczycielami  przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające piosenki i pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice dzieci przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty.

Uroczystości była wspaniała, spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez teatr, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.