"Hej, kolęda, kolęda..." - 23.01.2019 r.

Styczeń to czas kolędowy. Oprócz przedstawienia jasełkowego, które wystawiliśmy w szkole, nasi uczniowie w tym czasie wzięli udział w konkursach i festiwalach kolęd i pastorałek o zasięgu międzypowiatowym.

Pierwszy Przegląd, pod hasłem "Hej, w Dzień Narodzenia", zorganizowany był przez Dom Kultury w Łęczycy.

Do przesłuchań przystąpili soliści: Kacper Kita z pastorałką "Noel"(kat. do 11 lat), Anna Pałczyńska - pastorałka "Uciekali, uciekali" i Wiktoria Rosolak - kolęda "Nie było miejsca" (kat. 12 - 15 lat). Zespół "Wiolinki" złożony z 25 wokalistów wykonał dwugłosowo piosenkę świąteczną "Gwiazdka". Konkurencja była bardzo silna, a poziom przeglądu  wysoki.

Mimo to, laureatem I Nagrody i uczestnikiem Koncertu Laureatów okazał się nasz "rodzynek" - Kacper Kita z klasy 5a. Serdeczne grtulacje dla Kacpra!

Kacper nie poprzestał na jednej nagrodzie. Wziął udział w przesłuchaniach Festiwalu w Domaniewicach i Przeglądzie w Brzegu (Brzeskie Kolędowanie). Tam także został zauważony i wysoko oceniony. Na obu przeglądch zdobył wysokie II miejsce. Wszyscy cieszymy się z jego sukcesów.

opiekun i nauczyciel muzyki: Violetta Olesińska