Pokaz Grupy Artystycznej "Rekonstrukto" - 21.01.2018 r.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w pokazie historycznym.

Żywa lekcja historii upamiętniła dążenia Polaków o wolność pod koniec XVIII, w XIX i na początku XX wieku.

Uczniowie zostali zapoznani z sylwetkami wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego oraz przypomnieli sobie tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości.

Artyści zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów oraz uczestników powstania listopadowego.

Prowadzący omówili także rolę kobiet, które niejednokrotnie ryzykowały życiem wynosząc rannych z pola bitwy.

Chętni uczniowie przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki.

Ta żywa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie wśród wszystkich uczniów i na pewno zostanie długo w pamięci.

Autor: Zespół edukacji wczesnoszkolnej