Udział w akcji „I Ty zostań dobrym Listonoszem” - 13.12.2018 r. #RazemNaŚwięta

Pomysłodawcą akcji jest absolwent kierunku pielęgniarstwa AHE w Łodzi, Paweł Anioł, który już od kilku lat zachęca uczniów do narysowania/napisania listu do wskazanych chorych dzieci. Dotychczasowo jego podopieczni otrzymali już blisko 4400 listów.

Po zapoznaniu się z ideą akcji dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do działania, którego efektem były piękne, różnorodne kartki opatrzone świątecznymi życzeniami.

Liściki dla Zuzi - podopiecznej organizacji, przygotowały chętne dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III pod opieką: p. Judyty Bartłomiejczak, p. Krzysztofy Witczak oraz p. Mariki Gapińskiej.

Zuzia otrzymała również piękne kartki od instytucji, które współpracują z naszą szkołą, dzięki zaangażowaniu p. Magdaleny Kluski. Nadawcami świątecznych życzeń byli: Dyrekcja GOKSiR oraz GOPS, Kierownik Klubu Senior + oraz Lider Klubu Samopomocy „Stara Szkoła".

Miło było patrzeć na zaangażowanie dzieci w proces tworzenia prezentu dla nieznajomej koleżanki. Niewątpliwie działanie to przyczyniło się do uwrażliwienia uczniów na potrzeby innych. Mamy nadzieję, że liściki naszych uczniów sprawią, iż na twarzy Zuzi zagości uśmiech.

Bardzo dziękujemy przede wszystkim Panu Pawłowi Aniołowi za zaproszenie do udziału w akcji, za jego wielkie
i szlachetne serce oraz
za wrażliwość na potrzeby drugiego- małego człowieka.

Pamiętajmy, że aby pomagać nie trzeba wielkich czynów, wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i zrobić pierwszy krok.

Autor: Szkolny koordynator- Marika Gapińska