Pierwszoklasiści z wizytą w Ceramilandii- 12.12.2018 r.

Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami odwiedzili Park Nauk, Zabawy i Rozrywki „Ceramilandia” w Lutomiersku.

Pierwszym punktem programu było odwiedzenie parku rozrywki, w którym uczniowie mieli możliwość skorzystania z dużej ilości urządzeń, m.in.: zjeżdżalni, karuzeli, toru przeszkód, trampolin i labiryntów. Wspólne zabawy prócz możliwości radosnego spędzenia czasu, były doskonałą okazją do: doskonalenia sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz integracji.

Ogromną atrakcją dla dzieci było spotkanie z.... Mikołajem! Wszyscy pierwszoklasiści okazali się być grzecznymi dziećmi, dlatego też dla żadnego z nich nie zabrakło upominku, który został przygotowany przez pomocników Św. Mikołaja- niezastąpionych Rodziców.

Następnie dzieci zapoznały się z procesem produkcji ceramiki. Zajęcia prowadzone były w sposób ciekawy i atrakcyjny. Pozwoliły uczestnikom usystematyzować i rozszerzyć  posiadaną wiedzę. Dzieci wzięły również udział w warsztatach, podczas których, pod czujnym okiem instruktorów samodzielnie ozdabiały figurki ceramiczne. Przepięknie wykonane prace dzieci zabrały ze sobą do domu na pamiątkę wyjazdu. Uczestnicy wycieczki otrzymali również „DYPLOM MAŁEGO CERAMIKA”.

Bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia udaliśmy się w drogę powrotną, zabierając ze sobą miłe wspomnienia i niepowtarzalne wrażenia.

Autor: M. Gapińska, B. Kuś,