Wycieczka do Łodzi – 10.12.2018 r.

W dniu  10.12.2018 r.  roku uczniowie  klasy II  uczestniczyli w niezwykłej  wycieczce przedmiotowo-integracyjnej. Celem podróży do Łodzi  było zwiedzanie Centrum Nauki „Experymentarium”,  znajdującego się w Manufakturze oraz seans kinowy.

Wystawa Experymentarium w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki, które stają się proste dla każdego dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Wystawa łączy naukę z zabawą, dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ” młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące. Niezwykłym przeżyciem było przejście przez tunel kosmiczny. Nie było osoby, która przeszłaby przez niego bez zawrotu głowy.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie filmu o tematyce świątecznej pt. „Grinch”. Tytułowy bohater nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Zrobi wszystko, by innym popsuć radość z nadchodzącej Gwiazdki. Jednak w głębi zielonego złośliwego stwora czai się gorące serce. Historia ta pokazuje, jak ważną rolę w życiu pełni rodzina.

Wycieczka nie mogła obyć się bez wizyty w McDonald¢s. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do domu.

Autor: E. Zduńczyk