„Bajka o szczęściu” – teatrzyk kukiełkowy - 30.11.2018 r.

W piątkowe przedpołudnie odwiedził naszą szkołę Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali „Bajkę o szczęściu”. Kolorowa scenografia, lalki i muzyka przykuły uwagę widowni.

Tematem przedstawienia była przyjaźń i jej wartość w życiu człowieka. Główny bohater to staruszek, który miał wokół siebie kochające go zwierzęta – koguta, świnkę i myszkę. Niestety jego przywiązanie do przyjaciół okazało się niewystarczające i mało trwałe, gdy przybył do niego handlarz. Główny bohater zamienił swoje zwierzęta na mało znaczące przedmioty, które jak okazało się później nie były mu potrzebne. Po czasie staruszek zrozumiał swój błąd i wyruszył w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Bajka kończy się dobrze – starszy pan odnalazł swoich przyjaciół, którzy wrócili z nim do domu.

To barwne i dynamiczne przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, a najważniejszą wartością jest przyjaźń, która daje nam prawdziwe, a przede wszystkim trwałe szczęście.

Dziękujemy Radzie Rodziców za opłacenie kosztów spektaklu i umożliwienie obejrzenia przedstawienia.

Autor: Zespół edukacji wczesnoszkolnej