Dla Niepodległej - Konkursy Pieśni Patriotycznej - 15-16.11.2018 r.

W Roku Stulecia Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach wokalnych.

Pierwszy z nich to doroczny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Mieczysławowie, przeznaczony dla uczniów gimnazjum i klas 7 - 8 szkoły podstawowej. Odbył się 15 listopada i połączony był z uroczystością szkolną. Organizatorzy tegorocnego przeglądu zawęzili repertuar Konkursu do pieśni powstałych przed 1920 rokiem.

Naszą szkołę reprezentował zespół ALLEGRO w składzie: Anna Pałczyńska, Wiktoria Rosolak, Alicja Szymczyk, Marta Wiśniewska, Martyna Oleska, Wiktoria Art, Karolina Kowalska i Monika Załuga. Dziewczęta wykonały dwugłosową wersję pieśni "Miejcie nadzieję" do słów A. Asnyka z muzyką Z. Preisnera. Uplasowały się na wysokim II miejscu.

Wystąpiły także solistki: A. Pałczyńska ( Rozszumiały się wierzby płaczące), W. Rosolak (Białe róże), K. Kowalska ( Rota) i M. Załuga (O, mój rozmarynie). Wśród solistów Ania zdobyła wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

W drugim konkursie o zasięgu międzypowiatowym, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Ozorkowie w dn. 16 listopada, wziął udział 1 reprezentant - Kacper Kita z kl. 5 a. Wykonał piękną piosenkę z repertuaru Marka Grechuty - "Kronika". Kacper zajął wysoką II lokatę.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły.

opiekun - Violetta Olesińska