Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 20.11.2018 r.

W dniu 20.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Witoni odbył się Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który miał na celu upowszechnienie życzliwości i  uprzejmości jako zasady – filaru współżycia społecznego, rozwijanie postaw społeczno-moralnych, integrowanie środowiska rówieśniczego uczniów z klas I- III oraz motywowanie do zgodnego udziału w życiu szkoły.

Podczas uroczystości dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat idei obchodzonego święta, a także istoty życzliwości w codziennym życiu każdego człowieka.  Okrzykami, rymowankami, własnoręcznie wykonanymi uśmiechniętymi buźkami oraz elementami ubioru w kolorze żółtym i pomarańczowym dały wyraz aktywnego uczestnictwa w święcie szkoły.

W trakcie  spotkania uczniowie utrwalali stosowanie zwrotów grzecznościowych „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” podczas zabawy „Ławeczka życzliwości”, a także kształtowali umiejętność składania życzeń, gratulacji i przesyłania pozdrowień  w różnych sytuacjach, np. z okazji Dnia Matki, Bożego Narodzenia, Dnia Życzliwości, Dnia Babci i Dziadka. Zorganizowana została również „Życzliwa skrzynka”, która polegała na przesyłaniu przez dzieci w wyznaczonych dniach pozdrowień i życzliwych słów do wybranych przez siebie osób i dostarczeniu ich do adresatów podczas Dnia Życzliwości.

Jesteśmy pewni, iż Dzień Życzliwości i Pozdrowień  w naszej szkole oprócz dobrej zabawy, przypomniał uczniom, jak ważna jest życzliwość, szacunek oraz kultura osobista w codziennych relacjach między ludźmi. Nasi uczniowie na pewno zapamiętali, iż wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie, aby zjednywać sobie innych ludzi i być postrzeganymi, jako osoby pełne życzliwości i pozytywnego nastawienia.

Autor: Agnieszka Ślepecka, Krzysztofa Witczak