Wycieczka pierwszoklasistów do KDK- 13.11.2018 r.

13 listopada 2018r. uczniowie klas: Ia i Ib obejrzeli w KDK interesujący i pouczający spektakl teatralny pt. "Czarodziejskie słowa" wystawiony przez aktorów Teatru Artenes.

"Bohaterem spektaklu jest Księżniczka będąca długo oczekiwanym dzieckiem Króla i Królowej. Jej narodzinom towarzyszy jednak tajemnicza przestroga: jeśli przed swoim ślubem trzykrotnie obrazi kochających ją ludzi,ściągnie na siebie nieszczęście. Czas płynie, dziewczynka rośnie otoczona miłością i dostatkiem. Nie docenia tego jednak. Staje się nieposłuszna i rozkapryszona, a po przybyciu na dwór księcia z sąsiedniego królestwa. Jedyną nadzielę daje pomoc dobrego Czarodzieja — brata Królowej (starającego się o jej rękę), po trzykroć obraża najbliższych......"

Spektakl wywołał w dzieciach wiele emocji, bardzo im się podobał. Szczególną uwagę młodych widzów przykuły efekty świetlne, muzyka oraz wspaniała gra aktorów. Uczniowie błskawicznie zaprzyjaźnili się z głównymi bohaterami i przeżywali ich perypetie. Zgodnie stwierdzili, że słowo ma niezwykłą moc! Obiecali, że nikt nie zapomni o czarodziejskich słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.

Autor: M. Gapińska, B. Kuś,