"Od grosika do złotówki" - 31.10.2018 r.

Rozpoczęliśmy drugą część spotkań z Grosikiem. Rozstaliśmy się w czerwcu z dobrymi radami na wakacje. Może dzięki tym radom nasze wakacje były udane, a przede wszystkim szczęśliwe. Wszyscy zdrowi wróciliśmy do szkoły, aby kontynuować naszą podróż.

We wrześniu trochę powspominaliśmy z Grosikiem jego i nasze wakacje.

W październiku przystąpiliśmy do akcji „Grosikowe Oszczędzanie”. Każdy przez dwa tygodnie zbierał gwiazdki za oszczędzanie w różnych obszarach (zdrowie, woda, makulatura, pieniądze) i uzupełniał indywidualną kartę oszczędzania.

Wzięliśmy również udział w akcjach jakie mają miejsce w naszej szkole:
- Zbiórka makulatury i baterii
- Góra grosza.

Dowiedzieliśmy się znaczenia różnych pojęć, np. płatności bezgotówkowe, inwestor, portfel inwestycyjny, giełda, akcje, rentier, makler. Wiemy, jak właściwie gospodarować własnymi pieniędzmi, aby nie wpaść w „czarną dziurę” oraz znamy sposoby zabezpieczenia się przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń.

Czas na fotorelację… uczniowie klas trzecich w czasie pracy.

Autor: L. Królikowska, K. Witczak