„Spieszmy się kochać ludzi…” - 31.10.2018 r.

Powyższa myśl ks. Jana Twardowskiego przyświecała przygotowanemu przez uczennice klasy VB – członkinie koła religijno – regionalnego i pod kierunkiem p. Bożeny Pawłowskiej,  apelowi w przeddzień święta  Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Na wstępie przypomniano genezę zbliżających się świąt. Przypomniano, że święta są wyrazem naszej pamięci o tych, którzy żyli przed nami, okazją do wspomnień, zadumy, refleksji i modlitwy za ich dusze, a zwłaszcza w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  do pamięci i oddania hołdu tym, którzy poświęcili swoją młodość i życie za wolność naszej Ojczyzny – „ o nich nie powinniśmy nigdy zapomnieć”.

Przygotowana inscenizacja pt. „O tym, jak babcia szykowała się do nieba” oraz towarzyszące jej piosenki, przypominały co jest najważniejsze w życiu człowieka dziś i „jutro” : dobre serce  czyli miłość, szacunek, zgoda i troska o bliskich i innych ludzi. Inscenizacja zachęcała do pielęgnowania pamięci o naszych najbliższych, troski o ich groby, przypominała, że kiedyś spotkamy się z nimi…; zachęcała również do niezapominania o naszych żyjących rodzicach, dziadkach i innych krewnych,  do obdarzania ich miłością „póki jeszcze są z nami”, póki możemy im osobiście okazać i powiedzieć, że ich kochamy.

W tak podniosłym nastroju przygotowaliśmy się do nadchodzących świąt i odwiedzenia grobów tych osób, których już z nami nie ma.

Autor: Bożena Pawłowska