Policyjna Akademia Bezpieczeństwa - 30.10.2018 r.

30 października 2018 r. Komisarz Błysk zaprosił uczniów klas II z powiatu łęczyckiego na „Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”. Jak co roku powiatowe zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Tegoroczna, XIII edycja turnieju, odbyła się pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którą honorowym patronatem objął MSWiA.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa to program profilaktyczny realizowany przez Policję woj. łódzkiego. Jego głównym celem jest kształcenie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym bezpiecznych postaw w kontakcie z zagrożeniami. Integralną częścią tego programu jest konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Przebiega on w trzech etapach – szkolnym, powiatowym i wojewódzkim.

W naszej szkole zmagania wygrali Julia Szczęsna i Adam Kaczorowski, którzy reprezentowali oni nas na etapie powiatowym. Do zmagań przystąpiło 10 drużyn z sąsiednich szkół. Na początek uczestnicy turnieju rozwiązali test wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie pokonywali tor przeszkód. Nasi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na 15 pytań testowych. Równie dobrze pokonali tor przeszkód. Julkę i Adama wyprzedziły tylko dzieci ze szkoły w Topoli Królewskiej.

Dumni z zajęcia drugiego miejsca z dyplomami i nagrodami wrócili do szkoły. Gratulujemy zajęcia miejsca na podium.

Autor: E. Zduńczyk