„Się gra się ma… Odlotowy Playroom!” - 25.10.2018 r.

23 października nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Się gra się ma… Odlotowy Playroom!”, który został  objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Organizatorem akcji pod nazwą „Się gra się ma... Odlotowy Playroom!” jest firma Advalue, zaś fundatorem nagród druga pod względem wielkości firma na świecie zajmująca się produkcją zabawek - Hasbro Poland.

Program ma na celu promowanie zajęć integracyjnych dla dzieci w świetlicach oraz popularyzowanie wśród dzieci gier planszowych, jako kreatywną formę nauki poprzez wspólną zabawę oraz jako wartościowy i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

Organizatorom zależy na tym, aby świetlica była miejscem nowoczesnym, kolorowym i przede wszystkim sprzyjającym prawidłowemu i wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Szkoła w ramach programu, bierze również udział w konkursie, w którym można wygrać:
- nagrodę I stopnia - remont i aranżacje świetlicy o wartości 15tys zł
oraz nagrody dodatkowe:
- nagroda II stopnia – dla 50 świetlic - zestawy gier planszowych Hasbro i dużych naklejek ściennych, jako wyposażenie dla świetlic,
- nagroda III stopnia to 10 zestawów gier dla osób indywidualnych.

Konkurs trwa od 17.09.2018r. do 31.12.2018r., głosowanie zaś możliwe będzie do 19 listopada.

Wydanie i wysyłka nagród II i III stopnia do Laureatów Konkursu nastąpi nie później niż do 31.12.2018r

Głosujący może zwiększyć liczbę punktów, które zostaną przyznane Świetlicy za jeden głos Głosującego (1 głos = 50 punktów) poprzez każdorazowe wykonanie łącznie następujących czynności:

a) zakupienie w okresie od 17.09.2018 r. do 19.11.2018r. w sklepach Smyk lub na smyk.com dowolnej gry planszowej Hasbro i zachowanie paragonu, z którego treści wynikać będzie dokonanie zakupu Produktu Promocyjnego (w/w gry). W przypadku, gdy z treści paragonu nie wynika w sposób niebudzący wątpliwości, że zakupiono Produkt Promocyjny, Głosujący może poprosić w sklepie, w którym dokonano zakupu, o stosowną adnotację na odwrocie paragonu wraz z pieczątką sklepu;

b) kliknięcie w  przycisk Głosuj w galerii na Stronie Internetowej,

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/245

W ramach programu dzieci wykonają również zadania specjalne, za które przyznawane są dodatkowe punkty.

Zadanie nr 1 - „Nasza odlotowa świetlica!” - praca plastyczna

Zadanie nr 2 - „Nasze ulubione planszówki” - praca pisemna

Ponadto uczniowie, z pomocą wychowawców świetlicy, wykonają gry planszowe, z których będą mogli korzystać.

Regulamin: https://www.siegrasiema.com/build/docs/Hasbro_SieGraSieMa_Playroomy_regulamin.PDF

Autor: Koordynator programu- M. Gapińska