Nie pal przy mnie, proszę – 23-25.10.2018 r.

W naszej szkole, jak co roku, realizowany jest program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę” skierowany do uczniów klas I - III. Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz zwiększenie odpowiedzialności za własne zdrowie.

Program realizowany jest metodą zajęć warsztatowych ukazujących czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. W tym tygodniu w zajęciach brali uczniowie klas pierwszych. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak
i indywidualnie. Poprzez zabawę  zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, a dzięki sympatycznej wiewiórce Wiki, która towarzyszyła im w zajęciach, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej. Najbardziej zaciekawiło doświadczenie pokazujące, co się dzieje w płucach palacza.

Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Będą potrafiły powiedzieć: NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

Autor: E. Zduńczyk