Podwójny sukces uczniów naszej szkoły - 24.10.2018 r.

24 października 2018 r. w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyło się V Forum Ekologiczne ph.: „Ratując pszczoły ratujesz ludzkość”. W programie Forum znalazły się wykłady tematyczne dotyczące rodzajów pszczół i ich codziennych zajęć, pracy pszczelarza, roli murarki ogrodowej w ekosystemie. Rozstrzygnięcie również konkurs plastyczny „Rola pszczół w przyrodzie”. Podsumowaniem była gra terenowa „W pogoni za miodem…”.

Naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Forum reprezentowali: Klaudia Gałaj, Adam Jabłoński, Paulina Stolińska, Weronika Szczepaniak z klasy ósmej oraz Weronika Maciejewska, Anna Pałczyńska, Wiktoria Rosolak i Alicja Szymczyk z trzeciej klasy gimnazjum.

Wszyscy członkowie naszej grupy wykonywali plakat w ramach konkursu plastycznego pt.: „Rola pszczół w przyrodzie”. Komisja Konkursowa przyznała pierwsze miejsce uczennicy naszej szkoły – Weronice Maciejewskiej i wyróżnienie – Alicji Szymczyk.

Również pierwsze miejsce zdobyła pięcioosobowa reprezentacja szkoły: Weronika Maciejewska, Anna Pałczyńska, Wiktoria Rosolak, Alicja Szymczyk i Adam Jabłoński w Grze Terenowej „W pogoni za miodem”, gdzie trzeba było wykazać się jednocześnie wiedzą, kondycją fizyczną i umiejętnością pracy z mapą.

Uczniowie pracowali pod opieką p. Aleksandry Kłosińskiej i p. Marzeny Lewandowskiej.

Autor: A. Kłosińska, M. Lewandowska