W Dniu Edukacji Narodowej – Ślubujemy… - 12.10.2018 r.

Pod takim hasłem rozpoczęła się jedna z piękniejszych uroczystości szkolnych - „Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych”.

Tego wyjątkowego dnia Pierwszoklasiści popisali się swoimi umiejętnościami i wiedzą zdając pierwszy poważny egzamin szkolny. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze związane z Ojczyzną, przyrodą, bezpieczeństwem, dobrym zachowaniem, a społeczność szkolna, Rodzice i zaproszeni Goście, którzy wypełnili po brzegi salę gimnastyczną, nagradzali ich występy gromkimi brawami.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przyszedł długo wyczekiwany przez uczniów moment. Dyrektor szkoły, Pani Urszula Graczyk, przy pomocy symbolicznego ołówka pasowała pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, a Pani wicedyrektor Ilona Jędrzejczak wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Chwilę później przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali Pierwszakom ich pierwszy dokument – legitymację szkolną. Nie zabrakło oczywiście pięknych życzeń i prezentów od naszych Gości, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uroczystości. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostawi miłe wrażenia.

Autor: B. Kuś, M. Gapińska