„100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach ...” – 28.09.2018 r.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania rocznicowe pod hasłem "Kresowymi drogami do Polski niepodległość szła”, mające na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Organizatorzy przez w/w cykl działań pragną zwrócić uwagę na ogromny wkład wschodnich rubieży Rzeczypospolitej w odzyskanie niepodległości.

Zbiórka artykułów szkolnych zatytułowana „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego” została objęta honorowymi patronatami Łódzkiego Kuratora Oświaty pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Łodzi.

Uczniowie naszej szkoły okazali niezwykłą hojność, dzięki czemu udało się zebrać dużą ilość artykułów biurowych, piśmienniczych, papierniczych oraz innych, wykorzystywanych przez uczących się, np. plecaki, piórniki itp. Zebrane dary zostaną dostarczone przez organizatorów polskiej młodzieży uczącej się w polskich szkołach i placówkach oświatowych funkcjonujących na terytorium Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim wrażliwym na potrzeby innych ludzi.

Autor: Dorota Wojciechowska-Jabłońska