Siłownia plenerowa – 17.09.2018 r.

Treningi na siłowni zewnętrznej przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu. Siłownia jest ogólnodostępna, można przyjść i poćwiczyć na świeżym powietrzu, jak również zabrać swoje pociechy na obok usytuowany plac zabaw.

Narty, wiosło, wahadło i rowerek to urządzenia, które od 5 września 2018 r. stanowią część siłowni plenerowej zlokalizowanej na terenie Szkoły Podstawowej w Witoni.

Urządzenia zakupione zostały w ramach projektu współpracy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejkich na lata 2014 - 2020 oraz Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej" zawartego w programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Powstała siłownia zewnętrzna będzie miejscem wspólnych spotkań mieszkańców gminy, przyczyni się do zwiększenia różnorodności form aktywności, a także zapewni dodatkową możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieciom, rodzicom i dziadkom. Inwestycja wpłynie na poprawę kondycji fizycznej oraz stanu zdrowia mieszkańców.

Autor: Urszula Graczyk