„Sprzątanie Świata – Polska 2018” – 21-23.09.2018r.

W tym roku przypada Jubileuszowa 25 Akcja Sprzątanie świata i rok 25-lecia Fundacji Nasza Ziemia. Uczniowie naszej szkoły włączą się w tegoroczne działania przebiegające pod hasłem „Akcja – Segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”.

W ramach akcji  „Sprzątanie Świata – Polska 2018” podejmiemy w naszej szkole następujące działania:

Wyzwanie 1 – NIEBIESKIE (jak pojemnik do zbiórki papieru)

„Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!” - kampania informacyjna dla lokalnej społeczności.

Cel: przeprowadzenie kampanii promującej zasady segregacji odpadów na 5 frakcji i podkreślenie wagi poprawności segregowania odpadów. Planujemy także przeprowadzenie zajęć warsztatowych dla uczniów.

Wyzwanie 2 – ZIELONE (jak pojemniki do zbiórki szkła). „Zbieramy - sprzątamy - nie śmiecimy”.

Cele: zorganizowanie zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych (w porozumieniu z Fundacją Nasza Ziemia). Uczniowie przystąpią także do całorocznej zbiórki makulatury oraz zużytych baterii.

Akcja informacyjna „Akcja – Segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej” zostanie przeprowadzona wśród uczniów naszej szkoły, którzy ze swoimi wychowawcami będą również porządkowali najbliższe otoczenie.

Autor: Marzena Lewandowska