"Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - 10.09.2018 r.

10 września 2018 r. klasy VIII i  III G obejrzały film nową produkcję - "Dywizjon 303. Historia prawdziwa".

Dnia 10.09.2018 r. odbyła się szkolna wycieczka edukacyjna do kina w Łęczycy na film pt. „Dywizjon 303” reżyserii Denisa Delicia. Klasa trzecia gimnazjum wraz z klasą ósmą szkoły podstawowej z podekscytowaniem zajęła miejsca w sali kinowej i z cierpliwością czekała na seans. Adaptacja książki Aleksandra Fiedlera pt. „Dywizjon 303” opowiadała o losach lotników polskich w RAF (Royal Air Force) i ich licznych sukcesach podczas wojny o Anglię w 1940 roku. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii  utworzyli elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie miała sobie równych.

W filmie wystąpiło wielu znanych polskich aktorów, takich jak Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk czy Antoni Królikowski. Liczne sceny bitw powietrznych zostały odtworzone z wielką starannością i zapierały dech w piersiach. W filmie nie brakowało również zabawnych, humorystycznych scen, które bawiły oglądających.

Po seansie wszyscy uczniowie wrócili na zajęcia szkolne bardzo zadowoleni i zachwyceni filmem. Z pewnością nikt nie nudził się podczas oglądania znakomitej adaptacji.

Autor: A. Pałczyńska, A. Szymczyk - kl. III G