II Konkurs Recytatorski Przedszkolaków- 25.04.2018r.

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci świętowały radośnie i uroczyście, recytując wybrane utwory poetyckie dotyczące Ojczyzny.

Dnia 25.04.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Konkurs został zorganizowany we współpracy Biblioteką Publiczną Gminy Witonia w ramach realizowanego projektu pn.” BIBLIOTEKA OTWARTA NA POTRZEBY CZŁOWIEKA” 70. lat w służbie upowszechniania książki i kultury oraz pracy na rzecz lokalnego środowiska w konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Witonia. Tematem przewodnim tegorocznej, drugiej edycji konkursu było hasło „Moja Ojczyzna” .

Każda grupa wybrała spośród kolegów i koleżanek reprezentantów, którzy wystąpili
w szkolnym etapie konkursu przed jury, rodzicami oraz organizatorkami konkursu.

W etapie szkolnym konkursu uczestniczyli:

Z grupy 0a:

Milena Mordzak
Zofia Szczęsna
Konrad Szulczewski

Recytacje dzieci oceniało Jury, w skład którego wchodzili: Pani Dyrektor - Urszula Graczyk, Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia- Anna Stolarczyk, Pani Przewodnicząca RR - Paulina Domańska oraz przedstawicielka SU- Wiktoria Art.
Jury w swojej ocenie uwzględniło:

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;
  • kultura słowa (poprawne i płynne deklamowanie);
  • interpretacja utworu;
  • ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z dość trudnym i poważnym tematem tegorocznego konkursu, wspaniale deklamowali swoje wiersze. Każdy występ został nagradzany gromkimi brawami.

Po krótkiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii 5-6 latki:
I miejsce zajęła Ania Tomes
II miejsce- Natalka Szulczewska
III miejsce- Oliwka Kłudczyńska
wyróżnienia przyznano dla: Kuby Kowalczyka i Kamila Szymczaka

W kategorii 3-4 latki:
I miejsce zajęła Olga Florczyk
II miejsce- Lena Mordzak
III miejsce Konrad Szulczewski
wyróżnienia przyznano: Hani Kłosińskiej, Nikoli Antczak

Uczestnicy konkursu wypadli wspaniale, dlatego Jury postanowiło przyznać nagrody wszystkim występującym! Przedszkolaki otrzymały dyplomy i słodkie upominki i nagrody książkowe, za które jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Annie Stolarczyk.

Konkurs  przyczynił się nie tylko do popularyzowania i pogłębiania znajomości polskiej poezji patriotycznej, rozwijania zdolności recytatorskich, ale był również wspaniałą okazją do kształtowania poczucia idei patriotyzmu oraz krzewienia miłość do ojczyzny wśród dzieci.

Autor: Marika Gapińska