Witaj szkoło! - 03.09.2018 r.

W poniedziałek 3 września 2018 r. nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Chętni do pracy, gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom, spotkaliśmy się w murach naszej szkoły po dwóch miesiącach wypoczynku.

Tradycyjnie ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą  odprawioną w Kościele Parafialnym w Witoni o godzinie 8:00. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli w zwartym szyku za pocztem sztandarowym do sali gimnastycznej szkoły podstawowej, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczęła się część oficjalna z udziałem gości - Pana Wójta, Księdza Kanonika, Dyrektorów Biblioteki i GOPS. Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie prowadząca, Pani Bożena Kuś, przywitała wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani Dyrektor – Urszula Graczyk. Powiedziała m. in.: „... rok szkolny 2018/2019 jest kolejnym etapem zaplanowanych zmian w polskiej edukacji. Kierunki naszej pracy to dalsze wdrażanie nowej podstawy programowej, przygotowanie do egzaminów – ośmioklasisty i gimnazjalnego, rozwijanie  kompetencji kluczowych i cyfrowych uczniów i nauczycieli w programie Aktywna Tablica. W tym roku przypada – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zatem włączymy się w jego uroczyste obchody, a także będziemy się przygotowywać do nadania szkole imienia”.

Pani Bożena Kuś przypomniała, że wrzesień to nie tylko czas radosnego powrotu do szkoły, ale również refleksji i zadumy z racji 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowe, kiedy hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Violetty Olesińskiej przygotowali prezentację muzyczną. Najpierw rozbrzmiała pieśń „Biały krzyż”, potem „Miejcie nadzieję”, które wykonał Kacper Kita, uczeń 5 klasy szkoły podstawowej. Część artystyczną zakończyła uczennica gimnazjum Anna Pałczyńska, która wykonała refleksyjną pieśń Ireny Santor pt. „Powrócisz tu”.

Po pełnych zadumy pieśniach przyszedł czas na radosny punkt uroczystości – Pani Dyrektor Urszula Graczyk wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy naszej polonistce, p. Jolancie Łuczak z racji jubileuszu 30 lat pracy w zawodzie oraz p. historykowi Janowi Jędrzejczakowi z racji 25 - lecia pracy zawodowej. Gratulacje  odebrała także p. Aneta Kubiak nauczycielka j. angielskiego, która uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Z okazji rozpoczęcia roku życzymy wszystkim owocnej pracy i zrealizowania wszystkich planów zawodowych!

Na pewno  wzajemna życzliwość i szacunek pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami pomogą nam w dobrej i wydajnej pracy, bo osiągnięcie sukcesu zależy właśnie od nas.

Autor: Urszula Graczyk