Rodzice czytają dzieciom bajki -18.05.2018 r.

Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem.

Akcję zainaugurowały Mamy, które jako pierwsze zgłosiły się na ochotnika do czytania.  Była to Mama Jakuba  – Pani Aleksandra , Mama Patrycji – Aneta, Mama Wojtusia - Pani Katarzyna, Mama Bartusia - Pani Justyna, Tata Nikodema - Pan Robert, Mama Julci - Pani Małgorzata, Mama Jakuba - Pani - Karolina, Mama Wojtusia - Pani Karolina, Mama Alana - Pani Martyna .

Dzieci  słuchały: " Niezwykłe obyczaje" - wiersze o krajach świata -D. Strzemińskiej, " Śpiąca Królewna" i " Kot w butach"-  -Charles Perrault," Muzykanci z Bremy" - Bracia Grimm, " Dzielny ołowiany żołnierzyk" -Hans Christian Andersen, " Głodne kaczątko" - Claude Clement, "Rekinek" -Katarzyna Marciniak.

Jak na początek, akcja była bardzo udana, a Dzieci zadowolone .

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.