"Zgrana klasa - czy to możliwe?" - warsztaty w klasie IV A

W dniu 20.03.2018 roku uczniowie klasy IVA uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pedagoga mających na celu zdiagnozowanie występujących problemów interpersonalnych między uczniami zakłócających poprawne i zgrane działanie zespołu klasowego. Uczniowie podczas „burzy mózgów” zdefiniowali cechy „zgranej klasy”,  anonimowo określili poziom jej zgrania oraz opisali występujące problemy między rówieśnikami, które zostały omówione na forum klasy. Powstała w ten sposób diagnoza problemów, która uświadomiła uczniom, iż „dobra atmosfera” w klasie ma związek z dobrym samopoczuciem wszystkich uczniów, jakością relacji między nimi, a nawet z osiąganymi wynikami w nauce. Uczniowie zrozumieli , że zmiany we wzajemnych relacjach, to klucz do stworzenia bardziej "zgranego" zespołu. Wyżej opisane warsztaty to wstęp do dalszej pracy z klasą na temat umiejętnego i pokojowego rozwiązywania konfliktów.