Edukacyjny Program Unii Europejskiej e-Twinning

Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje współpracę szkół w Europie z wykorzystywaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dwie szkoły tworzą projekt, a następnie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnej, by ten projekt przeprowadzić. Po utworzeniu projektu mogą do niego dołączyć kolejne zainteresowane szkoły. Nasza szkoła uczestniczy w dwóch projektach.

Projekty, które są realizowane podczas zajęć z innowacji matematycznej, to 3D Geometry i Sport, math and joy. Opiekunką projektów jest pani Agnieszka Petrykowska.

Pierwszy z nich nosi nazwę  3D Geometry. Szkoły w nim uczestniczące to placówki z Turcji, Słowacji i Polski.  Podczas trwania projektu uczniowie z klasy VI będą szukać matematyki w sytuacjach życia codziennego, będą wykonywać modele brył, makiety, prezentacje oraz poznają aplikację Geogebra. Część zadań projektowych będzie wykonywana w języku angielskim.

Wszyscy chętni mogą na bieżąco śledzić nasze zmagania na stronie projektu :  >>>KLIK<<<

Certyfikat >>>KLIK<<<

Nasz drugi projekt to Sport, math and joy. W tym projekcie uczniowie z klasy V będą łączyć matematykę ze sportem. Uczniowie podczas wykonywania konkurencji sportowych  będą rozwiązywać zadania matematyczne w języku angielskim. Ze szkołami partneskimi z Portugalii, Rumunii i Albanii będziemy tworzyć wirtualny album projektu.

Link do strony: >>>KLIK<<<

Certyfikat >>>KLIK<<<

W obydwu projektach wykorzystane będą nowoczesne technologie informacyjne oraz narzędzia internetowe m.in.: Chat, e-mail, Forum,  prezentacje Powerpoint, video, obrazki i zdjęcia, pamiętnik projektu – blog, Twinspace, wirtualne środowisko do uczenia się – społeczności, wirtualne klasy czy publikacje internetowe.

Wszyscy są pełni zapału, bo współpraca międzynarodowa zawsze przynosi ogromne korzyści.

Autor: Agnieszka Petrykowska