VI Rajd Zimowy - 24.02.2018 r.

Piękne Krajobrazy
nam Zima maluje,
Swoją czystą bielą,
śniegiem posypuje.

Dnia 24 lutego bieżącego roku odbył się VI Rajd Zimowy. Z zimową aurą zmierzyło się pięcioro uczniów naszej szkoły: Albert Dzieciątkowski i Emilia Majtczak z kl. VI, Magdalena Miszczak z kl. VII, Weronika Maciejewska z kl. II G i Natalia Głogowska z kl. III A G. Opiekunem młodzieży była p. Magdalena Kluska. Trasa piesza (ok. 8 km) biegła przez miejscowości: Podłęże – Las Pełczyski – Zduny – Janków.

Przemierzaliśmy pola i lasy w towarzystwie prawdziwie zimowej pogody. I choć warunki atmosferyczne nas nie rozpieszczały … było mroźno, wietrznie i padał śnieg, to wszyscy uczestnicy dzielnie je znosili i wytrwali do mety rajdu w miejscowości Zduny. Tam otrzymaliśmy ciepły posiłek, ogrzaliśmy nosy i paluszki rąk i stóp.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody atmosfera podczas wędrówki była bardzo gorąca i czas spędzony na świeżym powietrzu nie był zmarnowany. Mamy nadzieję, że na rajdzie wiosennym pogoda dopisze i więcej osób skusi się na pieszą wycieczkę.

Autor: Magdalena Kluska