Światowy Dzień Kota - 16.02.2018 r.

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

W piątek, 16 lutego " Misie" obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy m. in. picie mleczka przez rurkę czy smakołyki kotów Na zakończenie była praca plastyczna " Moj kociak".