"Cicho - sza - każdy zasady dobrego zachowania zna" - warsztaty w klasie VII

W dniu 02.01.2018 roku odbyły się warsztaty w klasie VII pod hasłem „Cicho – sza – każdy zasady dobrego zachowania zna” mające na celu uświadomienie uczniom szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka oraz roli ciszy i zasad kulturalnego zachowania się podczas zajęć lekcyjnych w szkole. Podczas warsztatów  uczniowie projektowali znak nakazujący zachowanie ciszy podczas lekcji oraz tworzyli zasady obowiązujące podczas każdych zajęć lekcyjnych. Po indywidualnej pracy na temat wyżej wymienionych zagadnień uczniowie prezentowali rezultaty swoich przemyśleń na forum klasy. Ważnym aspektem, na który uczniowie zwrócili uwagę było zachowanie ciszy i skupienia podczas wypowiedzi swoich kolegów i koleżanek i tym samym poruszyli temat szacunku wobec innych osób. Myślę, że połączenie lekcji przypominającej o obowiązku kulturalnego zachowania się z pracą indywidualną uczniów wymagającą twórczego myślenia przyczyni się do lepszego zrozumienia i przestrzegania zasad i norm obowiązujących w szkole.