Prawa dziecka - 16.11.2017 r.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Przedszkole jest pierwszą instytucją, w której dziecko nabywa kompetencje społeczne. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. Działania naszego przedszkola  zmierzają przede wszystkim do kształtowania u dzieci świadomości posiadania własnych praw.

16.11.2017 r. Pani pedagog -Agnieszka Ślepecka przypomniała dzieciom w formie warsztatów informację na temat ich praw. Ponieważ przedszkolaki bardzo lubią się bawić, dlatego przyozdobiły piłkę na konkurs plastyczny Rzecznika Praw Dziecka na najciekawsze inicjatywy szkoły w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka". Jedność działań przedszkola nauczyciele wyrażają w różnych formach pracy z dziećmi takich jak: zabawa, zajęcia dowolne, prowadzone różnymi nowatorskimi metodami, kontakty okolicznościowe, czynności samoobsługowe, prace użyteczne,  spacery, wycieczki, uroczystości według kalendarza imprez, udział w spektaklach teatralnych, konkursach itp. W naszym przedszkolu podejmowane były i są ciekawe inicjatywy, które stanowią okazję do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach.

Z pewnością ten dzień na trwale wpisze się w naszą przedszkolną tradycję.

Autor: Jolanta Tomczak