"Postaci z bajek o prawach dziecka" – warsztaty w klasie O A

W dniu 16.11.2017 r. pedagog przeprowadził warsztaty w klasie O A pod hasłem „Postaci z bajek o prawach dziecka”, których celem było uświadomienie dzieciom praw, które muszą być wobec nich przestrzegane. W role postaci informujących dzieci o ich prawach wcielili się Kłapołuch, Zajączek, Krzyś, Kubuś, Sowa, których sylwetki zostały przez dzieci pomalowane, wycięte oraz przymocowane do patyczków – utworzyły tym samym pacynki do szkolnego teatrzyku. Wykonanymi postaciami uczniowie odegrali scenkę na podstawie wiersza R. Sobik „Prawa dziecka”. Dzieci aktywnie włączyły się w pracę, a efektem jest przepiękny teatrzyk z postaciami oraz wyeksponowanym wierszem, który został wystawiony na szkolny korytarz, aby inni uczniowie mogli dowiedzieć się o jakich prawach dziecka chciałyby powiedzieć im postaci z bajek.