„Niech każda istotka mała – czuje się wspaniała” – „pudełkowe” inspiracje o prawach dziecka – warsztaty w klasie II B

W dniu 13.11.2017 roku  pedagog przeprowadził warsztaty w klasie II B pod hasłem „Niech każda istotka mała – czuje się wspaniała” – „pudełkowe” inspiracje o prawach dziecka. Miały one na celu zapoznanie uczniów z prawami dziecka,  uświadomienie konieczności ich przestrzegania, a także doskonalenie umiejętności zgodnej współpracy dla uzyskania wyznaczonego celu. Naszą „pudełkową inspiracją” o prawach dziecka stała się postać Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. Wspólnie postanowiliśmy zbudować   z „pudełek” Pana Rzecznika, który od wielu lat  stoi na straży przestrzegania praw dziecka   w  naszym kraju. Nasza praca przebiegała etapami – najpierw wybieraliśmy odpowiedniej wielkości pudełka, następnie oklejaliśmy je szarym papierem, potem skonstruowaliśmy postać, którą pomalowaliśmy, czyli ubraliśmy w garnitur, białą koszulą i czerwoną muszkę. Nasz Pan Rzecznik zyskał promienną twarz, a także na piersi Dziecięcy Numer Zaufania Rzecznika Praw Dziecka oraz Konwencję o Prawach Dziecka. Uczniowie podsumowując wspólną pracę stwierdzili, że nasz szkolny Pan Marek Michalak  podobny jest do prawdziwego Rzecznika.