Forum Ekologiczne - 26.10.2017r.

26 października odbyło się już po raz czwarty Forum Ekologiczne w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

Udział w nim wzięło 5 uczniów naszej szkoły: Marta Ciesielska, Bartosz Pietrzak, Kamil Pałasz z kl. III b, Mateusz Miszczak z kl. III a i Rafał Koczaski z kl. II.

Tegoroczne forum zorganizowane zostało pod hasłem „Odnawialne źródła energii” dlatego też uczniowie wysłuchali na początku trzech wykładów. Prelegentami byli specjaliści w tej dziedzinie: Adrian Małachowski – dyrektor generalny firmy Agrowit Energetyka z Warszawy, Grzegorz Wieczorek – prezes zarządu Ekoenergia z Sierakowic Prawych pod Skierniewicami oraz Ryszard Uchwał. Mówili oni miedzy innymi o instalacjach solarnych i fotowoltaicznych, o pompach ciepła, o biomasie, energii wiatrowej i geotermalnej.

Zwieńczeniem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu na prezentację multimedialną na temat odnawianych źródeł energii i wręczenie przez dyrektora szkoły pana Stanisława Kosmowskiego nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym. Komisja konkursowa (oprócz pierwszego i drugiego miejsca) przyznała dwa wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał uczeń kl. III b Bartosz Pietrzak. Pozostałym uczestnikom konkursu komisja wręczyła dyplomy i słodycze.

Na zakończenie Ekoforum goście mieli okazję obejrzeć rozwiązania z OZE stosowane już w Zduńskiej Dąbrowie: fotowoltaikę, solary, pompy ciepła oraz piec na biomasę. Atrakcją dla uczniów była możliwość przejażdżki samochodem na prąd. Z tej okazji skorzystał Matusz Miszczak.

Z pewnością forum ekologiczne pozwoliło pogłębić wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Autor: Magdalena Kluska