Gimnazjalisto, co powinienieś wiedzieć o egzaminie ?

Egzamin gimnazjalny jest

• Obowiązkowy, bo przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły.
  • Przygotowany w formie pisemnej - testy egzaminacyjne mają postać kilkunastostronicowej broszury.
  • Przeprowadzany w gimnazjum w czasie trzech kolejnych dni.

Przebieg egzaminu gimnazjalnego

• 1  dnia zdający będą rozwiązywać zadania z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. Cały egzamin z części humanistycznej trwać będzie 150 minut.
  • 2  dnia zdający będą rozwiązywać zadania z matematyki oraz biologii, geografii, fizyki i chemii. Cały egzamin z części matematyczno przyrodniczej przewidziany jest na 150 minut.
  • 3 dnia zdający będą rozwiązywać zadania z języka obcego. Cały egzamin z  języka obcego trwać będzie 60 minut na każdym poziomie z wybranego języka obcego (wszyscy uczniowie piszą egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Szczegółowe informacje o egzaminie, wynikach, dane statystyczne i organizacyjne można znaleźć na stronie www.oke.lodz.pl

Ponadto informujemy o:

• terminie składania deklaracji wyboru języka na egzaminie do 30 IX,
  • terminie składania wniosków (do 15 X) od zdających ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z opiniami/orzeczeniami stosownej poradni dokumentującymi potrzebę dostosowania warunków egzaminu do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych zdających,
  • możliwości zwolnienia z egzaminu z przyczyn losowych lub zdrowotnych,
  • możliwości zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych oraz laureatów konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego lub ponadwojewódzkiego i finalistów konkursów przedmiotowych szczebla ponadwojewódzkiego oraz o obowiązku dostarczenia przez ucznia odpowiedniego zaświadczenia.