Z wizytą w mieście Mikołaja Kopernika – 18.10.2017 r.

Uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast polskich.

Toruń przywitał nas piękną pogodą. Spacerując po Rynku Staromiejskim poznaliśmy zabytkowe budowle, pomniki, historie i legendy związane z miastem. Oglądając średniowieczne mury obronne dotarliśmy do  najciekawszego ich fragmentu - Krzywej Wieży.

Kolejnym punktem było Planetarium, a w nim seans pt. "Cudowna podróż". Rakietą udaliśmy się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyliśmy, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznaliśmy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdziliśmy, czy w kosmosie można spotkać ufoludki. Seans wywarł na nas ogromne wrażenie. Dzieci wyrażały swój zachwyt mówiąc: to było niesamowite, było ekstra, nigdy tego nie zapomnę…

Następnie wyruszyliśmy do Piekarni Mistrza Bogumiła, gdzie mogliśmy nie tylko zrobić sami pierniczki, ale też poznać przyprawy, dotknąć ich, powąchać, obejrzeć. Otrzymaliśmy słodki poczęstunek i wspaniały certyfikat. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, świetnie się bawili.

W dalszej kolejności odbyliśmy warsztaty mydlarskie  w Centrum Chemii w Małej Skali „Kamienicy Alchemika”. Własnoręcznie wyprodukowaliśmy ozdobne mydełka glicerynowe, które zabraliśmy do domu na pamiątkę.

Znaleźliśmy również czas na pamiątkowe zakupy i wizytę w McDonald s.

Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i oczywiście bardzo zadowoleni.

Autor: B. Kuś