Podsumowanie projektu "Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich"

W czwartek 12 października br. uczestnicy projektu Z głowy pod palce - animacja łęczyckich tradycji pająkarskich spotkali się w Muzeum na uroczystym jego zakończeniu.

Podczas spotkania podsumowano projekt - udział w nim wzięła 25-osobowa grupa  młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 15 lat (uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoni, łęczyckich szkół podstawowych oraz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy), która z równym zaangażowaniem uczyła się trudnej sztuki wykonywania poszczególnych elementów pająka. W trakcie spotkania p. Maria Lasota podziękowała za organizację projektu pracownikom Muzeum, a młodzieży za podjęcie wyzwania i wytrwałość w tworzeniu pająka. Trud podjęty przez uczniów można było podziwiać na specjalnie przygotowanym stoliczku, prezentującym efekty ich pracy. Został on zaaranżowany tak, aby przedstawić proces powstawania pająka – od pojedynczych elementów (słoma, bibuła, kwiaty i gwiazdki z papieru glansowanego) do koszyczków w poszczególnych etapach wykonania.

Zakończenie projektu było bardzo słodkie … wszyscy uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani pysznym ciastem.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle wykonanych pająków.

Autor: M. Kluska