Jubileusz 40 lecia oddania do użytku obecnego budynku szkoły i X rocznicę nadania imienia gimnazjum Św. Jadwigi Królowej Polski - 13.10.2017 r.

Piątek, 13 października 2017 r., to kolejna data, która zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Witoni. Właśnie w tym dniu witońska placówka uroczyście obchodziła Jubileusz 40 lecia oddania do użytku obecnego budynku szkoły i 10 rocznicę nadania imienia gimnazjum Św. Jadwigi Królowej Polski.

Obchody rozpoczęła Uroczysta Msza Święta na sali gimnastycznej w intencji szkolnej społeczności, a także za dusze zmarłych nauczycieli, którą poprowadził gość honorowy
Jego Ekscelencja ks. biskup łowicki Józef Zawitkowski oraz księża wikariusze pracujący w szkole. Homilia w całości poświęcona była życiu i działalności Jadwigi Andegaweńskiej.

Drugą część spotkania rozpoczęła Pieśń Gaude Mater Polonia w wykonaniu chóru szkolnego. Tę część profesjonalnie poprowadzili Bożena Kuś i Marcin Lubowiecki. Dzień ten był okazją do wspomnień i podsumowania minionego czasu, co uczyniły dyrektor Urszula Graczyk i Ilona Jędrzejczak. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, która stanowi dumę szkoły i  gminy. Dyrektorzy nagrodzili wyróżniających się nauczycieli, a także podziękowali osobom współpracującym ze szkołami wręczając im w dowód wdzięczności specjalnie wydaną na tę okoliczność Księgę Jubileuszową.

Z okazji Dnia Nauczyciela życzenia pedagogom złożyli: Pan Przemysław Błaszczyk senator RP, Pan Mirosław Włodarczyk Wójt Gminy Witonia, Pan Jarosław Marciniak Przewodniczący RG Witonia, Pan Czesław Ojrzanowski, w imieniu rodziców przewodnicząca Monika Pabin i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także  ks. kanonik Zbigniew Olton.

Trzecia część uroczystości to inscenizacja scenki historycznej „O tym,  jak królowa Jadwiga uratowała Akademię Krakowską”. Uczniów przygotowały panie Dorota Wojciechowska - Jabłońska i Violetta Olesińska. Odświętną szatę sali gimnastycznej nadały panie Marzena Lewandowska, Jolanta Pawlak i Magdalena Kluska. Oprawą akustyczną zajął się pan Sebastian Petrykowski.

Jubileusz był niezwykłym świętem dla całej społeczności, a szczególnie dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Autor: Urszula Graczyk