Gotowi do Drogi

Przedszkolaki wezmą udział w ogólnopolskim programie edukacji komunikacyjnej AUTOCHODZIK "Gotowi do Drogi". Wspólnie z nauczycielami i rodzicami przygotujemy dzieci do samodzielności w ruchu drogowym.

Program AUTOCHODZIK Gotowi do drogi koncentruje się na najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego.
Znamy ich ograniczenia, percepcję i możliwości uczenia. Wykorzystujemy ich naturalną łatwość przyswajania wiedzy oraz zainteresowanie tematem. Praktyczny wymiar zajęć oparty jest na  przykładach i sytuacjach znanych z ich życia.
Kluczowy w edukacji komunikacyjnej najmłodszych jest ostatni rok w przedszkolu, zerówka i pierwsza klasa w szkole. Intensywne nauczanie w tym okresie przygotuje dzieci do ruchu drogowego. Pozwoli wyposażyć dzieci w umiejętności niezbędne do samodzielnego poruszania się po drogach; już w tej najbliższej, jak i dalszej przyszłości. Codzienne podróżowanie to okazja do uczenia oraz utrwalania prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków przydatnych jako pieszy, pasażer, kierowca. Rodzice, opiekunowie, nauczyciele, policjanci, strażnicy są przewodnikami po „drogowej” wiedzy.
Działając razem sprawimy, że nasze dzieci będą GOTOWE DO DROGI.

Autor: M. Gapińska