Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 29.09.2017r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

W  tym wydarzeniu uczestniczyły szkoły z różnych stron świata. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie do tego szkolnego wydarzenia  przygotowywali się przez kilka  dni przypominając sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw,  wykonując plakaty, układając swoje gry planszowe. Zakończeniem akcji był egzamin z tabliczki mnożenia -  każdy, kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający "tabliczkową wiedzę" i został "Expertem tabliczki mnożenia. Podczas zajęć innowacji matematycznej odbył się konkurs sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia, w którym udział mógł wziąć każdy uczeń; tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasie V otrzymał Antoni Woźniak, a w klasie VI Mateusz Płócienniczak. Gratulacje.

Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki. Może w ten sposób zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią tę królową nauk.

Autor: Agnieszka Petrykowska