"Szanujmy siebie wzajemnie" - warsztaty w klasie 0 A

„Szanujmy siebie wzajemnie” – pod takim tytułem odbyły się warsztaty w klasie OA, które miały na celu kształtowanie zachowań  akceptowanych społecznie, budzenie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz stosowanie form grzecznościowych w życiu codziennym. Dzieci podczas zajęć utrwaliły zasady kulturalnego zachowania podczas zajęć w klasie, zajęć świetlicowych, zabawy, podczas śniadania i obiadu w stołówce szkolnej oraz podczas odwozów. Wykazały się umiejętnością stosowania zwrotów grzecznościowych w różnych sytuacjach szkolnych i poza szkolnych. Uczniowie zapoznani zostali ze słowem „szacunek” oraz podawali sytuacje z zachowaniem szacunku do dzieci i dorosłych oraz sytuacje cechujące się jej brakiem. Dzieci potrafiły trafnie ocenić swoje postępowanie           w różnych sytuacjach z życia przedszkolnego.