Dzień otwarty w przedszkolu - 28.03.2017 r.

Dnia 28.03. 2017 roku  w naszym przedszkolu  odbył się  Dzień Otwarty dla rodziców i  przyszłych przedszkolaków, które będą uczęszczać do Przedszkola w roku szkolnym 2017/18, a dotychczas nie korzystały z formy opieki oraz wychowania.

Spotkanie odbywało się w godzinach od 9.30 – 11.00. Rodzice i dzieci poznały organizację i funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu (m.in. zajęcia muzyczne, plastyczno – konstrukcyjne, ruchowe, zabawy tematyczne). Rodzice w tym czasie wysłuchali prelekcji pt. " Jak przygotować dziecko do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej" - przygotowanej przez panią - Agnieszkę Ślepecką - pedagoga szkolnego.

Dzień otwarty pozwoliły także przedstawić naszą placówkę jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców.

Celem dnia otwartego było:

- zapoznanie z bazą lokalową przedszkola
- poznanie pracowników placówki
- poznanie organizacji dnia w przedszkolu
- integracja dzieci podczas wspólnych zabaw i zajęć
- prezentacja metod i form pracy z dziećmi w naszym przedszkolu
- udział dzieci w zabawach organizowanych w grupie (zabawy tematyczne, konstrukcyjne, dydaktyczne).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.