Zakładamy kącik przyrodniczy - 09.03.2017 r.

„Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki…”

Podczas realizacji tematu "Wiosna na parapecie" dzieci  poszerzały swoją wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. Poznały szklarnię, dowiedziały się jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin oraz omawiały kolejne etapy rozwoju roślin na przykładzie fasoli.

W czwartek 09.03.2017 r. przedszkolaki założyły własny ogródek na parapecie. Na początku wspólnej pracy nazywały zgromadzone na stoliku warzywa oraz nasiona, a także przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Dzieci posadziły cebulę i pietruszkę, fasolę oraz cebulki ulubionych kwiatów. Nie zapomniały również o podlaniu naszych roślin. Przedszkolaki zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli.

Po ukończeniu zadania dzieci z dumą patrzyły na efekty swojej pracy.