Dzień Języka Ojczystego - 21.02.2017r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest świętem, ktore ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

Chętni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiwgo, aby zaakcentować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, wybrali się
do młoszych kolegów- przedszkolaków, aby przeczytać dzieciom przygotowane wiersze polskich poetów.

Żabki, Motylki i Biedronki z zainteresowaniem wysłuchały recytacji starszych kolegów i koleżanek oraz chętnie odpowiadały
na zadawane pytania. Przedszkolaki wykonały również śliczne prace plastyczne związane z wysłuchanymi utworami.

Żabki wykonały rysunek do wiersza pt. "Hej Panie bałwanie!, Biedronki ilustrowały utwór "Trudny rachunek" Juliana Tuwima, natomiast Motylki przedstawiły treść "Pana Maluśkiewicza i wielrobyba".

Uczniowie: Michalina Sobolewska, Aleksander Pabin i Adam Jabłoński z wielką chęcią i zaangażowaniem czytali młodszym kolegom z oddziałów zerowych. Spotkania przebiegały w bardzo radosnej atmosferze, urozmaiciły czas spędzony
w przedszkolu i przyczyniły się do propagowania czytania wśród maluchów.

Autor: M. Klimczak