Wykład profilaktyczny z prof. Mariuszem Jędrzejko

Dyrektorzy szkół serdecznie zapraszają rodziców 21 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 16.00 hol gimnazjum na wykład profilaktyczny z prof. Mariuszem Jędrzejko - pedagogiem społecznym i socjologiem, doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym, dyrektorem naukowym Centrum Profilaktyki Społecznej

Tematyka spotkania:

• profilaktyka uzależnień chemicznych i behawioralnych, w tym cyberuzależnienia
  • zachowania ryzykownych dzieci i młodzieży
  • skuteczne zasady funkcjonowania środowiska rodzinnego

Organizatorzy

Prof. Mariusz Jędrzejko prowadzi badania nad zjawiskami określanymi w socjologii i pedagogice, jako „społeczeństwo ryzyka” oraz „człowiek w cyberprzestrzeni”, a także wybranymi aspektami pedagogiki aksjologicznej.
Autor ponad 40 opracowań naukowych i popularno-naukowych (wydanych w języku polskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim, czeskim i ukraińskim) dotyczących problematyki narkomanii, prostytucji, subkultur młodzieżowych, zachowań ryzykownych, postmodernizmu i ponowoczesności oraz mediów cyfrowych. Organizator i współorganizator ponad 500 konferencji metodycznych, warsztatów edukacyjnych i szkoleń profilaktycznych dotyczących nowych uzależnień i problemów wychowawczych.