„Podróż ku wartościom - odpowiedzialność” – warsztaty w klasie V

„Podróż ku wartościom” – pod takim tytułem odbyły się warsztaty w klasie V, których celem było przybliżenie uczniom wartości uniwersalnych, którymi powinni się kierować w życiu, a więc takich jak: szacunek, odpowiedzialność, mądrość, przyjaźń.

Zajęcia zostały poświęcone w dużej mierze wartości, jaką jest odpowiedzialność.  Uczniowie podczas zajęć tworzyli własną definicję odpowiedzialności, podawali jej przykłady z  życia domowego i szkolnego, a także przykłady odkładania obowiązków na później oraz skutków przedkładania przyjemności nad obowiązki. Uczestnicy zostali zapoznani z opowiadaniem pod tytułem „A potem…” mówiącym o tym, iż bycie odpowiedzialnym, to znaczy branie na siebie skutków swojego postępowania.