I Konkurs Recytatorski Przedszkolaków - 02.06.2016 r.

W dniu 2 grudnia  2016 r. odbył się I Konkurs Recytatorski Przedszkolaków z inicjatywy p. Urszuli Graczyk-  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni, który przebiegał pod hasłem „W krainie zwierząt”. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.

W konkursie udział wzięło 15 przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4 latki oraz 5 - 6 latki.  Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a przede wszystkim uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.

Występy dzieci oceniała komisja w składzie: p. Urszula Graczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni, p. Anna Stolarczyk - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia oraz p. Jolanta Pawlak - bibliotekarz szkolny.  Komisja kierowała się następującymi kryteriami: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, poprawne i płynne deklamowanie, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Po zakończeniu recytacji wierszy pani Anna Stolarczyk ogłosiła wyniku konkursu i wręczyła nagrody książkowe. Razem przyznano 6 nagród głównych oraz 4 wyróżnienia.

Laureatami I Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków „W krainie zwierząt „ w kategorii wiekowej 3- 4 latki zostali:

I miejsce- Jakub Kowalczyk- oddział O C
II miejsce – Weronika Wrzesińska – oddział O C
III miejsce – Bartłomiej Stańczyk- oddział O C
Wyróżnienia otrzymali: Olga Florczyk oraz Kacper Kowalczyk- oddział O C

Laureatami I Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków „W krainie zwierząt „ w kategorii wiekowej 5- 6 latki zostali:

I miejsce- Anna Tomes - oddział O B
II miejsce – Klaudia Florczyk – oddział O B
III miejsce –Oliwia Kłudczyńska- oddział O B
Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Dziewulska oraz Adam Kaczorowski – oddział O A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody za udział w konkursie otrzymali również: Zuzanna Jeruzal, Antonina Krysztofiak, Tomasz Adamczyk, Nina Budner oraz Roksana Jabłońska.

Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje oraz gromkie brawa.  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów. Dziękujemy predszkolakom  za ciekawe interpretacje wierszy za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując. Życzymy wszystkim uczestnikom motywacji do brania udziału w konkursach i dobrej zabawy podczas recytacji wierszyków.

Nagrody książkowe oraz słodką niespodziankę ufundowała dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia pani Anna Stolarczyk. Serdecznie dziękujemy p. A. Stolarczyk za piękne nagrody oraz za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tego wspaniałego wydarzenia.

Autor:  Koordynacja i realizacja: Monika Nawrocka – nauczycielka wychowania przedszkolnego